Klinik Psikolog Hilal Can
Klinik Psikolog Hilal İnan Can, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde ve klinik yüksek lisansını Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde 2 yıl boyunca “Bağımlılık Danışmanlığı” eğitimi aldı ve uzun yıllar bağımlılarla çalıştı. Bu dönemde Prof. Dr. İlhan Yargıç tarafından süpervize edildi.

Ardından Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan aldığı 2 yıllık “Depresyon ve Anksiyete Bozukluğu” eğitimini başarıyla tamamladı. Uzun yıllar çalıştığı Pedam Psikiyatri Kliniği’nde bu alanlarda vaka gördü. Bu dönemde başta Prof. Dr. Mücahit Öztürk olmak üzere bir çok değerli hocanın mesleki deneyimlerinden yararlandı. Aynı zamanda Prof. Dr. Tevfika Ikiz Tunaboylu dan Roscha eğitimini tamamladı. Bununla beraber mesleki alanda farklı eğitimlere de katılarak süreç içinde eklektik yaklaşımı benimsedi. Daha sonra ortak fikirleri paylaştığı meslektaşlarıyla birlikte Deruni Danışmanlık Merkezi’ni kurdu.

Günümüzde kurucusu olduğu Deruni Araştırma Enstitüsü’nde psikologluk ve yöneticilik yapmaya devam etmektedir.

Deruni Danışmanlık Merkezi’nde bireysel görüşmeler yapmaya ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde eğitim/seminerler vermeye devam etmektedir.